Športna aktivnost v času epidemije

Pozdravljeni!

Pridno mi pošiljate izdelke in povratne informacije o prvih dnevih pouka od doma. Verjamem, da vsi upoštevamo ukrepe za zajezitev epidemije (#ostanidoma), kljub temu pa si ne želimo, da bi se povsem “zasedeli”, zato je NIJZ objavil smernice za športne aktivnosti v času epidemije.

Vsem zdravim se telesna vadba priporoča tudi v času izrednih ukrepov, le z nekaj omejitvami. V popoldanskem času, ko učenci niso več zasedeni s šolskimi obveznostmi, jih zato spodbujajte, da so tudi športno aktivni in tako “nadomestijo” še boljše pa če presežejo aktivnosti, ki bi jih sicer imeli v šoli v času športa in podaljšanega bivanja. Vsi vemo, da redna športna aktivnost in kondicija pripomoreta k boljšemu imunskemu sistemu in našemu počutju.

Sončen pozdrav vam in učencem!

P.S.: Druženje in športne aktivnosti skupaj s sošolci naj počakajo na konec epidemije in ponovno odprtje šol!!